SENS Vizuální identita

ZROD: 2017–2019
MŮJ ÚKOL: Vytvoření značky ve smyslu logotypu, manuálu vizuálního stylu, obalového designu (obaly pro tyčinky, chleba a mouku, krabice), merchandisingu (trička, oznáčky, lunch boxy, oblečení pro hostesky atd.), printů (POS, B2B, papírové stojany na míru, DL letáky, katalogy…) a spolupráce se speciality na implementaci vizuálu pro web a video.
KLIENT: SENS FOODS – „V SENS chceme udělat z hmyzu běžnou součást stravy.“ Více o firmě a hmyzu na sensbar.com

Proč cvrčci?

K produkci 1 kg proteinu je zapotřebí:

Středobod vizuální identity

 

Zásadní výzvou bylo vyobrazení hmyzu jako symbolu, který bude jasně čitelný, ale zároveň se vyhne vizuálně nepříjemným prvkům hmyzu na talíři (chloupky, nožičky, tykadla).

Lineání symbol je invertovaný do tmavé plochy – elegantní, výrazný a jasně rozpoznatelný. Pokud se uživateli vědomí jezení hmyzu příčí, může v symbolu vidět cokoli jiného – tenisák nebo pokémona.

Logotyp

 

Barevnost – základní

 

Základní barvy jsou černá a bílá ve zjemněné variantě: tmavě hnědé a teplé bílé. Ty lépe povzbuzují chuť k jídlu. Jako barva pozadí se nejčastěji použivá výrazná žlutá, která je velmi dobře viditelná už z dálky v rámci retailu i kdekoli jinde.

Barevnost – highlighting

 

Pro zvýraznění sdělení a detailů se používá SENS GREEN. Dává komunikaci nádech ekologičnosti a přírodnosti. Obojí je podstatou produktů a principem jezení hmyzu.

Firemní tiskoviny

Obalový design

Barevné dělení podle typu tyčinky

Etiketa pro chléb s cvrččí moukou

Design ikon

Letáky, obaly produktů, POS – ikony drží stejný systém napříč aplikacemi vizuálního stylu.

Základní principy designu ikon

Základní ikony

Rozšíření pro infografiku

POS stojany (bar)

Bez lepidla a zbytečného odpadu. Papírové stojany na míru s návodem ohledně skládání pro obsluhu. Racionální a jednoduché jako produkty SENS.

Stánky a sampling

Skvělou misi je třeba zviditelnit. Základní barvy pro stánky a sampling jsou proto SENS YELLOW a SENS BROWN.

Rollup má na rozdíl od informačního letáku jiný čas k upoutání pozornosti diváka a tím pádem zcela jiný objem přenosných informací. Oba ale váže stejný vizuální styl.

Merch

SENS merch je pohodlný, elegantní a z bio materiálů – to jsou věci, na kterých fanouškům záleží nejvíc. Tyto zásady jsou i filozofií firmy, značka je tak prezentována v image rovině, ne obřím nápisem.

Online

Ústřední symbol SENS doplňují lifestylové fotky. Tyčinky mají logotyp čitelný i z větší vzdálenosti. Hlavním motivem videa je gradient opět v přesném poměru průhlednosti.

V českém znění

GRAFICKÝ DESIGN & ARTDIRECTION: Veronika Rút Nováková

WEB & BACKUP: Martin Egrt

PRODUKTOVÉ FOTO: Filip Beránek

VIDEO: Petr Racek

 

FOLLOW THE FOOD REVOLUTION 
@SENSFOODS ON FACEBOOK & INSTAGRAM