Dům Falkensteinerovy nadace

ZROD: 2017
MŮJ ÚKOL: Majitel domu si po kompletní rekonstrukci přál nainstalovat adekvátní orientační značení pro všechny obchody v domě. Žádný z nájemců neměl příslušné podklady pro provedení označení ve vlastním firemním logotypu, takže bylo možné vybrat jednotící písmo pro všechny provozovny. Zásadní byla přitom čitelnost a dobrá viditelnost už z dálky.

VÝSTUPY: Grafický design a data pro výrobu vývěsních štítů obchodů v domě. Součástí byly také polepy na dveřích ohledně zákazů a otevírací doby obchodů.
Dům pochází z roku 1934 a vznikl podle návrhu architekta Oskara Pořízky. Značení je v odpovídajícím dobovém písmu a bylo vybráno s ohledem na rozpočet a praktičnost. Aby bylo možné lehce a ekonomicky doplnit označení při případné výměně nájemců, vybrala jsem bílý polep z řezané grafiky bez potisku, který je možné realizovat s minimem prostředků. V kombinaci s elegantním černým nápisovým pásem jako podkladem je polep v lesklém provedení jako na míru dělaný domu i při detailním pohledu. Pro inspiraci jsem využila také dobové fotografie.

KLIENT: Magistrát města Brna
Každý z nájemníků si řeší polepy, výlohy a příslušný marketing sám, podpora prodeje ani design výloh nebyl součástí zakázky. V ideálním případě by obchodníci měli spolu se změnou orientačního značení obdržet konzultace ohledně brandingu a marketingu – jakým způsobem propagovat akce a slevy online a jak využít marketing v kamenném obchodě na maximum s respektem ke specifické architektuře domu.

Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_03
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_05
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_03
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_04
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_10
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_06
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_08
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_09
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit_07
Veronika_Rut_Fullerova_design_brno_moravak_vyvesni_stit
Veronika_Rut_Novakova_design_brno_retail_moravak_01
Pohled-do-průchodu-nadačního-domu-Valentina-Falkensteinera-od-Oskara-Pořísky-ve-40.-letetch-20.-století

© Veronika Rút Fullerová [roz. Nováková] 2012–2022