Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs/www.veronikarut.com/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs/www.veronikarut.com/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Veřejný prostor a vizuální smog | Veronika Rút

Kultivace města a hledání identity

Veronika vybudovala unikátní know-how v oblastech reklam, komunikace, podnikání, architektury a veřejného prostoru. Od roku 2015 se zabývá kultivací reklam ve městě a pomáhá starostům s hledáním skutečné identity pod nánosem vizuálního smogu. Pracuje v terénu a dělá manuály, kterým snadno porozumíte. Její specialitou je vyjednávání se strategickými partnery. Prosazuje evidence-based přístup a podněcuje výzkum designu města na univerzitách. 

Specializace

Verejny_prostor_retus-kopie

Kultivační strategie pro starosty a úředníky

Poctivá analýza veřejného prostoru a kultivační strategie na míru městu. Od eliminace vizuálního smogu a nastavení pravidel pro reklamy až po komunikaci s občany.
 

Verejny_prostor_moravak

Manuály pro reklamu a městský veřejný prostor

Srozumitelné, jednoduché a praktické manuály, které pomohly ušetřit desítky tisíc z veřejných peněz.  Včetně implementace v terénu.

Verejny_prostor_zvonarka

Orientační systémy a označení provozoven

Kvalitní orientační systémy, které jsou přehledné pro uživatele (UX) a souzní s architekturou. Označení provozoven pro majitele nemovitostí, předpisy do nájemních smluv a vizuální identita budovy.

Reference

Kvalita veřejného prostoru je zásadní hodnota. Determinuje úroveň života ve městě, a proto má smysl na jeho zlepšování systematicky pracovat. I když to někdy bolí, stojí mrak peněz, času a energie. Naše receptura je mít vizi, spojit se s profesionály jako je Veronika Rút Fullerová a pak vytrvale pracovat. Jak kdysi řekl Masaryk „každodenní drobná práce přináší plody“. Takže má to smysl, stačí uvěřit a vytrvat.

Martin Mrkos
starosta města Žďár nad Sázavou

Loga_03-02

Pro města

 • Analýza kvality veřejných prostranství, definice nejpalčivějších problémů a návrhy řešení

 • Strategie kultivace města koncipovaná na 4 roky volebního období

 • Konzultace při tvorbě manuálů dobré praxe reklamy

 • Analýza a design navigace ve městě (wayfinding)

 • Konzultace zadání pro výběrová řízení

 • Návrhy a konzultace obsahu dotačních programů

 • Efektivní rozložení investic veřejných peněz

Pro firmy

 • Systém označení provozoven v domě (od výstrče po polep)

 • Předpisy do nájemních smluv

 • Efektivní rozložení investice do reklamy

 • Navigace do budovy a orientační systém uvnitř budovy a nákupního centra

 • Grafický design a branding (viz portfolio

Dobrovolnictví

Veronik_Rut_Fullerova_vychazka
Veronik_Rut_Fullerova_diskuze
Veronik_Rut_Fullerova_TEDx3
Veronik_Rut_Fullerova_prednaska
Veronik_Rut_Fullerova_TEDx2
Veronik_Rut_Fullerova_prednaska_BDDlep

Veronika poprvé vstoupila do povědomí veřejnosti se svou diplomovou práci, která byla nominovaná na CZECH GRAND DESIGN v roce 2015 a vzbudila vášnivou odezvu kolem tématu vizuálního smogu napříč republikou. Od té doby s tématem vystupuje v médiích, přednáší na univerzitách i na akcích pro širokou veřejnost. Přednášela v 17 městech ve střední Evropě. Poskytuje aktivistům i vysokoškolákům důležité strategické ukotvení pro jejich projekty. Dobrovolnicky organizuje festival WINDOW POP věnovaný veřejnému prostoru. Na vlastní náklady vytvořila informační web vizuálnísmog.info, který zpřístupňuje téma veřejnosti.  

Neziskovka Naše kultivovaná města

Veronika založila neziskovku v roce 2020, původně za účelem organizace unikátní soutěže o Výlohu roku, která dává novou energii lokálním podnikatelům. Ta se pak rozrostla na festival WINDOW POP věnovaný lidem ve městě. Pořádá také celostátní Konferenci o kultivaci města a dělá terapii uměním a setkáváním pro širokou veřejnost.

DSC00010
10
01
DSC08783
DSC02063
DSC08982-kopie
DSC03168
DSC08803
DSC08371
DSC08614
DSC00111
DSC02190
DSC00211
02
03
09
ctverec_02

Věřím, že design nám může sílu dávat nebo naopak vzít. Já se starám o to, aby nás dělal silnější. Ráda se budu věnovat všem, kteří to cítí podobně. Neváhejte se mi ozvat.

hello@veronikarut.com

© Veronika Rút Fullerová [roz. Nováková] 2012–2024.