MAGMIO

ZROD: 2021
KLIENT: Společnost MAGMIO (původně Netcope) vytváří inovativní hardwarovou akceleraci obchodování na burze. 
MŮJ ÚKOL: Vytvoření nového brand name MAGMIO, logotypu, vizuálního stylu a webu. Sestavila jsem tým profesionálů na míru projektu a společně s klientem jsme pomohli připravit firmu na novou kapitolu.
3D TEXTURA: No Real
WIREFRAME & PROTOTYP: Karolína Petrů
GRAFIKA WEBU: Karolína Petrů
TEXTY: David Ripel 
MOTION: Matouš Vyhnánek
FONT: Superior Type (HROT)

Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_13

Spolupráce s firmou Netcope pro mě začala na „chemistry meetingu“, kde jsme se oťukali a zjistili, že jsme stejně naladění. Vůbec jsem netušila, co je hardwarová akcelerace obchodování na burze. Ale věděla jsem, že jejich produkt nedávno koupil nadnárodní IT gigant a jsou skvěle našlápnutí. Sídlí v Brně, mají klienty po celé planetě a ambiciózní budoucnost. Pro takové klienty je radost pracovat. Chybělo jim „jen“ nové jméno, vizuální identita a web. Navíc měli skvěle zpracovanou brand strategii od Tomáše Avrata z JIC, a tak jsme mohli rovnou začít. 

Změna jména zní jako jednoduchý krok, ale paradoxně zabrala nejvíc času. Vymýšlet jméno pro technologickou firmu už zdaleka není tak jednoduché jako dřív, za pár let už patrně nebude volné vůbec nic, ani u registrátora, ani na doméně. Přijdu si jako veterán, když si vzpomenu na dobu, kdy toho Google ještě moc nevěděl a člověk se mohl cítit velmi originálně. Dnes jsou u technologických firem „obsazené“ jak majestátní a velkolepé, tak úplně triviální a nesmyslné názvy. Bude zajímavé sledovat, jestli se za pár let prostě přestane registrovat a jména nových technologických firem budou vznikat duplicitně, nebo se budou jména vybírat s tečkou uprostřed jako názvy domén, alespoň s originální koncovkou. Ale zpět do současnosti, povedlo se vytvořit originál, který navíc zrál dlouho a poctivě. A to je koneckonců potřeba, aby klient rozhodnutí za pár měsíců nelitoval. Brand name se nevybírá na 10 let, ale na 50 let.

Tak se nakonec se objevilo magma. Rozpálené tvůrčí vznícení těsně předtím, než vyjde na povrch. Inovace, o kterých se ještě ani nemluví, ale už vás pálí v hlavě a chcete s nimi ven. MAGMIO. Takové totiž musí být nastavení hlav, které chtějí udávat směr v něčem tak extrémně rychlém, jako je obchodování na burze. Tak jako se před lety nahrazovalo zvedání papírků počítači, MAGMIO tuní hardware místo soutěžení se softwarem. Jdou cestou velké změny a chtějí, aby jejich klienti vyhrávali. Motor pokroku, přeřazení na vyšší rychlost. Switch Gears Now.

 

Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_08
Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_10
Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_04

Vizuální identitu nedoprovází žhnoucí červená nebo oranžová, která by symbolizovala magma, už kvůli tomu, jak moc jsou teplé barvy oblíbené u konkurence. Nastavili jsme dravý, čistý, racionální a zároveň uklidňující styl. Firma si totiž musí získat velkou porci důvěry klienta. A rychlost musí doprovázet chladná hlava. Důležitá je samozřejmě komunikační linka, všechny informace, které najdete na webu, jsme pojali maximálně zjednodušeně a srozumitelně pro danou cílovou skupinu. Jednak kvůli lidskému přístupu firmy a jednak aby se odlišily od konkurence, která překypuje dlouhými statěmi. Hlavní výzva byla v tom, vytvořit texty tak, aby držely vysokou odbornou linku, ale neztratily jednoduchost, sdělnost a lidskost.

Textura vizuálního stylu si hraje s podobou křemíku, která se používá při výrobě hardwaru. Ladili jsme ji tak, abychom do ní dostali trochu tajemna, specifického know-how, co žene MAGMIO kupředu. Hloubku moře, nové planety, hvězdný prach. Možností rozvoje je nekonečno a textura by tím pádem neměla mít konec. Používají se různé detaily a výseky, které dělají texturu trochu jinou na každé aplikaci. V každé je kousek té tvůrčí síly, která firmu žene kupředu.

A v tom jim velice fandím. S novou identitou mají svůj vizuální hlas a můžou si získat důvěru nejen klientů, ale i těch nejlepších specialistů, kteří u nich budou chtít pracovat. A časem můžou vytvořit respektovanou značku, která bude uznávaná nejenom v Brně.

→ MAGMIO.com

Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_03
Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_02
Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_09
MAGMIO_tshirt_design_Veronika_Rut_Fullerova
Black protective fabric face mask
Black protective fabric face mask
Report
Termo_CB
Veronika_Rut_Fullerova_MAGMIO_design_07

Portfolio

Kultivace města Žďár nad SázavouKultivace města od vizuálního smogu

Krásná horaProject type

Bochemit redesignCorporate design

Obaly pro ZEW EyewearCorporate Design

KUMST BRNO [tendr]Vizuální styl

Úspěšný love brand UGOCorporate Design

Eta 75 letGrafický design

Počátky sportu v BrněExhibition design

Pho Vietnam Tuan & LanCorporate design

Primeros [skica]Grafický design

CAPRICORN PROCorporate Design

Manuál dobré praxe BrnoVeřejný prostor

Dentální hygiena DENTOCorporate design

CCV [skica]Corporate Design

Nakladatelství ElebedialCorporate Design

SENS FOODSCorporate Design

Vizuální smog [diplomka]Veřejný prostor

© Veronika Rút Fullerová [roz. Nováková] 2012–2023